21 вересня Світовий день боротьби з хворобою Альцгеймера
Без рубрики |
Хвороба Альцгеймера — це нейродегенеративне захворювання, яке прогресує в повільному темпі й поступово знищує клітини мозку. Воно є найбільш поширеним видом деменції й складає близько 60–65% від усіх випадків
Втрата пам’яті, апраксія-агнозія-афазія, погіршення комунікації, зміни особистості, поведінкові й фізичні зміни — симптоми хвороби Альцгеймера.
Головний симптом хвороби є саме втрата пам’яті, а не забудькуватість і неуважність, властива багатьом людям. Як відрізнити одне від іншого? Американський психіатр Н.Бухгольц різницю між неуважністю і першими ознаками важкого захворювання описав так: “Якщо ви забуваєте, куди поклали ключі, – це ще не хвороба, але якщо ви не знаєте, що потрібно робити з ключами, для чого вони призначені, – ось це вже проблема”.
5 серпня 2020 року в Journal of Alzheimer`s Disease оприлюднено нове масштабне дослідження, у якому взяло участь 17000 пацієнтів, яке показало що в міру збільшення маси тіла у всіх областях мозку знижується активність і кровообіг в результаті чого підвищується ризик розвитку хвороби Альцгеймера,а також багатьох інших психіатричних та когнітивних порушень.
Як запобігти деменції та зберегти добру пам’ять
На сьогодні лікування хвороби Альцгеймера не існує, але лікування симптомів доступне, але дослідження тривають. Хоча сучасні методи лікування не можуть зупинити розвиток Альцгеймера, вони можуть тимчасово уповільнити прогресування симптомів деменції та покращити якість життя пацієнтів.
Детальнішу інформацію про хворобу Альцгеймера можна дізнатися з посилання